Aylık arşivler: Nisan 2018

Web Sitesi Açarak Para Kazanmak

Web Sitesi Açarak Para KazanmakMerhaba okurlarım bu yazı dizimde sizlere web sitesi açarak para kazanma hakkında bilgi vereceğim. Yazı dizimizi dikkatle okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Web sitesinden para kazanmak için şu aşamaları takip etmelisiniz.

1-Bir domain firması bularak önce açacağınız internet adresinin ismini satın almalısınız. Com ve net uzantılı domainler almanızı tavsiye ederim. Bu uzantılar en çok tercih edilen uzantılardır. Com ve net uzantılı domainler yıllık 10 dolara satın alabilirsiniz. 1 Web sitesinin yıllık isim maliyeti 35-40 lira arası değişmektedir. Xyz uzantılı domainler  1 dolara 4 liraya satın alabilirsiniz. Kurduğunuz web sitesi ne kadar iyi olursa olsun bu uzantıdan dolayı insanlar reklam link almak istemeyecektir. O yüzden işin ucuzuna kaçmanızı tavsiye etmem.

2-Bir hosting firması bulup aldığınız internet adını bu hostinge tanıtmalısınız. Hosting ücretini de yıllık 50 liraya alabilirsiniz. 1 sitenin domain ve hosting ücreti yıllık 90 lirayı bulmaktadır. Hosting hizmeti aldığınız firmaya bağlanarak sitenizin alt yapısını oluşturmalısınız. En popüler alt yapı wordpresstir. WordPress ve tema kurma işlemi ile web sitenizin iskeletini oluşturabilirsiniz.

3-Sitenizi kurup temanızı yükledikten sonra artık sitenize günlük yazı ekleme işine geçebilirsiniz. Günde en az 4 adet 200 kelimelik özgün daha önce başka yerde kullanılmayan yazılar eklemelisiniz.

Yazı eklemeye başladıkça siteniz yavaş yavaş hitlenecektir. Sitenizin hiti arttıkça sitenizden link ve reklam geliri elde edebilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Almak İçin Ne Yapılır

Ucuz Uçak Bileti Almak İçin Ne YapılırSeyahatlerini ucuza getirmek isteyenler bu haber sizin için geliyor. Haberimiz uygun fiyata uçak bileti almanın püf noktalarını öğrenmek isteyenler için özel olarak hazırlandı. Uçak firmalarından ucuz uçak bileti almanın yolları şunlardır:

1- Gidiş dönüş günlerini çarşamba ve perşembe günlerine getirmek uçak biletinizi ucuza almanızı sağlar.

2- Tatil yörelerinden dönüşlerde ise gün olarak cumartesi ve pazarı seçmelisiniz.

3- Gece yapılan uçuşlar gündüz yapılan uçuşlara göre her zaman avantajlıdır. En ucuz uçak biletlerini salı ve çarşamba geceleri alabilirsiniz.

4- Biletinizi erkenden almak size en az %25 indirim sağlar. Seyahat gününüz belli ise uçak biletini en az 20 gün önce almalısınız.

5- Uçak biletlerini internet üzerinden online almak size büyük ekonomik kazanç sağlayacaktır. Birçok uçak firmasından düzenli olarak bilet aldığınızda puanlar biriktirebilir bu puanlarla bazı uçuşlarınızı bedavaya getirebilirsiniz.

6- Özel günlerde uçak bileti almaktan kaçının. Sevgililer günü, yıl başı gibi özel günlerde uçak seyahatleri çok tercih edildiği için bugünlerde uçak biletleri oldukça pahalıdır. İşiniz acele değilse özel günlerde uçuş yapmayın.

7- Okulların tatile erdiği, 15 tatil ve yaz tatili haftasında uçaklar oldukça pahalıdır. Mümkünse uçuşunuzu 1-2 gün erteleyin.

8- Duyuru ve kampanyaları iyi takip edin. Promosyon ve ekonomik biletleri takip edin. Promosyon biletler oldukça uygun fiyata satılan biletlerdir.

Tüketici Çılgınlığı Başladı

Tüketici Çılgınlığı BaşladıTelefonun yok mu git bir mağazaya 24 ay taksitle akıllı telefon al parasını taksit taksit yavaş yavaş ödersin dert etme borç yiğidin kamçısıdır sen telefonun en iyisini en güzelini hak ediyorsun Hasan bile iphone kullanıyor senin neyin eksik alamayacak mısın bir telefon?  Toplumda ciddi bir tüketici çılgınlığı başladı Allah sonumuzu hayırlı eylesin.

Tüketim çılgınlığı insanlarımızı gittikçe fakirleştirmekte teknolojinin kölesi haline getirmeye başladı bugün ilkokul sıralarındaki çocukların elinde 2000 liralık akıllı telefonlar var tüm bu lüks yaşamla kendi sonumuzu kendimiz hazırlıyoruz farkında değiliz asgari ücretle çalışan birisinin cebinde 3000 liralık telefon taşımasını doğru bulmuyorum ciddi ekonomik sıkıntılar çektiğine dem vurup parasızlık yüzünden evlenemediğini söyleyip cebinde 3000 liralık telefon ve Malboro sigarası ile dertlenen insanları gördükçe insanların içinde bulunduğu çelişkili yaşamı daha iyi anlıyorum.

Harcamalar ihtiyaçlara göre olmalıdır lüks harcamalar ve ölçüsüz harcamalar bizi felakete sürükler taksit taksit öderim zorlanmadan düşüncesini kafanızdan çıkarmalısınız. Paranız varsa köşede birikmiş size aitse gidin en güzelini alın harcayın gönül rahatlığı ile ama sizin olmayan daha kazanmadığınız parayı kredi kartı ile harcamayın unutmayın kredi kartındaki kullanılabilir limit sizin olan paranız değil bankaya borçlanabileceğiniz miktardır aldığınız bu parayı faiz ödeyerek alacağınızı unutmayın.

Ölümlü kazalı bir dünyadayız. Yarının ne olacağını bilemeyiz. O yüzden yarının kazancını bugünden harcamak doğru değildir.

Tıkla Kazan İle Para Kazanma

Tıkla Kazan İle Para Kazanmaİnternette sıklıkla karşınıza çıkar. Günlük düzenli olarak tıklayarak para kazanmak ister misiniz? Günde şu kadar para kazanıyorum tıkla kazan ile. Sen de sisteme dahil olup para kazanmaya başlayabilirsin. Bu iş için internet bağlantılı bir bilgisayarın olsun yeter derler.  Sisteme dahil olup tıklamaya başlaman yeterlidir. Ciddi para kazanmak istiyorsan bu işe eşini dostunu dahil etmelisin. Onların tıklaması da sana para kazandıracaktır. Referans sistemi işler derler. Güzel bir saadet zinciri kurarlar. Eğer bu işe 100 arkadaşını dahil edersen onlarda 10 arkadaşını davet ederse 1000 kişi senin için arı gibi çalışacak derler. Amaç tıklama ağını genişletmektir.

Tıkla kazan ile para kazanılır mı? Elbette kazanılır dedikleri gibi sisteme 100 kişiyi kazandırır onlar her gün tıklar ve yeni üyeler getirirse ciddi paralar kazanırsın. Bu kadar teşkilatçı bir yapın varsa zaten tıkla kazana gerek yok. Bir ürünün satışını yaparsın çevrene tıkla kazanın 100 katını kazanırsın. Eşini dostunu bu sisteme dahil edip onların sırtından para kazanmayı gururunuza yediriyorsanız hemen başlayın bu işe. Onlar para kazanamadığı için ve vakit kaybettikleri için dostluğunuz zarar görecek bir çok dostunuzu kaybedeceksiniz.

Tıkla kazan ile ciddi para kazanan kimseyi görmedim. Vaktiniz değersiz parmaklarınızı gereksiz yere yormak kullanılmak istiyorsanız  sisteme dahil olabilirsiniz. Zamanla haklı olduğumuzu anlayacak acı bir tecrübe ile bunu anlayacaksınız.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Satış Ortaklığı İle Para KazanmaGünümüzün en popüler para kazanma yöntemi satış ortaklı ile para kazanma yöntemidir. Bu sistemle ciddi paralar kazanan olduğuna bizzat şahit oldum. Bu sistemden para kazanmak istiyorsanız girişimci bir ruhunuzun olması gerekir. Bir de çevrenizi sisteme dahil etmelisiniz. Sosyal bir kişiliğiniz varsa ve sevilen birisi iseniz ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Satış ortaklığı sisteminde çalışma mantığı oldukça basittir. Bir ürünün satışında aktif rol oynarsınız. Satılan üründen komisyon alırsınız. İyi bir ekip kurarsanız kısa sürede kazancınızı katlayabilirsiniz. Bu sistemi geliştiren bir çok firmalar var. Özellikle network marketing olarak adlandırılan sistemde size alt üyelerinize göre rütbeler verir. Sisteme ne kadar üye kazandırırsanız ve bu üyeler ne kadar aktif çalışırsa siz de o kadar çok kazanırsınız.

Satış ortaklığı sistemi biraz saadet zincirine benzer. Sistemde alt üyeler ve referans üyeler vardır. Alt üyelerinizin alt üyeleri de size para kazandırır. O yüzden siz arkına varmadan bir bakmışsınız 100lerce alt üyeniz olmuş ve ciddi kazançlar elde etmişsiniz.

Sistemin dezavantajları şunlardır. Aktif bir kişiliğe sahip değilseniz kazanamazsınız. Eşinizi dostunuzu sisteme dahil edeyim derken çevrenizle aranız bozulabilir. Satılan üründen memnun kalmayan çevreniz faturayı size kesebilir. Sisteme para yatırarak dahil olabilirsiniz. Yatırdığınız parayı kazanamayıp sistemden zarar ederek ayrılabilirsiniz. Eşiniz dostunuz da zarar ettiği zaman sizinle arası bozulabilir.

Parayı Doğru Kullanmak

Parayı Doğru KullanmakMarkete gitmeye karar verdiniz. Elinizde bir alışveriş listesi yoksa markete girdiğinizde ciddi zararlar edebilirsiniz. İhtiyacınız olan olmayan bir çok şeyi alabilirsiniz. Bu anlamda markete giderken mutlaka bir listeniz olmalıdır. Tüketici çılgınlığına son vermelisiniz.

Bir alana 1 tanesi bedava kampanyası tüketici çılgınlığını arttırmaktadır. Bir ürüne 1 tane ihtiyacınız varken size 2 tane ürün satmayı hedefleyen bu kampanya sizi ciddi masraflara sokmaktadır. Küçük bir indirim uygulanır. Sizde bu indirime kanıp aynı üründen 2 tane alırsınız. Oysaki o ürünün son kullanma tarihi yakındır. Bozulması ürünün tazeliğinin gitmesi yakındır. Alım yaparken bu durum mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Tüketici çılgınlığına son vermelisiniz. Bir ürün indirime girmişse onu almak zorunda değilsiniz. O ürüne ihtiyacınız olup olmadığınızı düşünmelisiniz. Sırf indirime girdi diye bir ürünü almak mantıklı bir hamle değildir. O ürün sürekli kullandığınız ve aldığınız bir ürünse alabilirsiniz. Bunun dışında ayda yılda bir kullandığınız  ürünse o ürünü ihtiyacınız olduğu zaman almanız mantıklıdır.

Ekonomik sıkıntıların insanların para harcama konusunda yaptığı yanlışlar sonucu ortaya çıktığını unutmamalı harcamalarınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Birikimler yapmalı geleceğe daha sağlam adımlarla adım atmalısınız. Parayı doğru yerde doğru zamanda harcamak kişiye hayatta mutluluk ve zenginlik verir. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız. Ölçüsüz her harcama ekonominizde telafisi zor yaralar açacaktır. O yüzden en güzeli ölçülü yaşamaktır.

Para Kazanma Yöntemleri

Para Kazanma Yöntemleriİnternetten para kazanmak mümkün müdür? Binlerce insan bu soruyu merak edip internetten araştırma yapıyor. Yazı dizimizde bu sorularınıza cevap bulabileceğiniz açıklamalarda bulunacağım. İnternetten hangi yöntemlerle para kazanabileceğinizi hangi yöntemlerin para tuzağı olduğunu size detaylı olarak anlatacağım.

İnternetten para kazanma yöntemleri şunlardır:

1-Makale yazarlığı ile para kazanma: r10 wmaraci gibi webmaster sitelerine üye olmalısınız. Burada binlerce web sitesi sahibi alışverişlerini bu siteler aracılığı ile yapar. Bu sitelerde binlerce yazar ekmek parasını kazanır. Günlük herhangi bir konuda özgün içerikler hazırlayarak web sitesi sahiplerine bu yazıları satıp ciddi paralar kazanabilirsiniz. Günde 10 tane 200 kelimelik makale yazarak günlük 30 tl aylık 900lira kazanabilirsiniz. Ne kadar çok sağlam ve temiz içerik üretirseniz kazancınız da ona göre artar.

2-Web sitesi açarak para kazanma: web sitesi açarak buraya özgün içerik girerek sağlam siteler oluşturabilirsiniz. Bu siteleriniz zamanla güçlendiği zaman bir çok insan web sitenizde link ve reklam yayınlamak için size ciddi miktarda paralar ödeyebilir. Link satışı ile  1 siteden aylık 500-1000 lira kazanabilirsiniz. Site sayınızı arttırdıkça gelirlerinizi de katlayabilirsiniz.

3-Satış ortaklığı ile kazanma: Bir ürünün satışına ortak olup satıştan elde edilen gelirden komisyon alabilirsiniz. Bu sistem oldukça gelişmiştir. Çevrenizi bu işleme sokarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Anket doldurma, tıklama, bahis, forex gibi para kazanma yöntemlerini tavsiye etmiyorum. Para kazandırmadığı gibi ciddi riskler içermektedir.

Para Harcama Sanatı

Para Harcama SanatıPara kazanmak kadar harcamakta bir sanattır.Para harcama sanatını bilmeyen binlerce insanımız bugün maddi sıkıntılarla boğuşmaktadır. Ne kadar kazanırsan kazan eğer bu sanata uymazsanız kendi kendinizi sıkıntıya sokar ele güne muhtaç bir yaşam sürersiniz.  Fakirliğin kökeninde de bu sanata ters düşmek yatmaktadır. İhtiyaçlardan önce lüks harcamalar ölçüyü kaçırmamıza neden olur. Bu yüzden harcamada temel esas ihtiyaçlar olmalıdır.

Para harcama sanatında birinci ilke gelir gider ölçüsüdür. Bu ölçüyü kaçırmamalısınız. Eğer geliriniz giderinizden fazlaysa birikim yapabilir geleceğe güvenle bakabilirsiniz. Ev araba sahibi olabilir çoluk çocuğunuza iyi bir hayat sunabilirsiniz. Giderleriniz gelirlerinizden fazlaysa ekonominiz her ay açık verir. Bu açığı kapatmak için ek iş yapmak zorunda kalırsınız. Ek iş yapamazsanız bütçeniz derinden sarsılır. Borçlanarak bu açığı kapatırsınız. Belli bir süre sonra ekonominiz iflas bayrağını çekebilir.

Para harcamanın ikinci ilkesi ekonomiklik ilkesidir. Bir şeyi pahalı olduğu dönemde değil uygun olduğu dönemde almak temel esastır. Bir ürün çıktığı zaman çok yüksek fiyata satışa sunulur. Zaman geçtikçe ürünün fiyatı düşmeye başlar. Ürünün sezonu bitmeye yakın mağaza artık o ürünü elinden çıkarmak için aldığı fiyata satar. Bu anlamda ürünü çıktığında değil sezon sonunda indirimli dönemde satın almalıyız.

Para harcarken dikkatli olmalı, pazarlık yapma şansınız varsa pazarlık yapmalısınız. Çok zor şartlar altında kazandığınız parayı kolayca tüketme yoluna gitmeyin. Yoksa kendinize ve emeğinize yazık etmiş olursunuz.

Kolay Para Kazanmak

Kolay Para KazanmakOturduğun yerden günde 2 saat çalışarak para kazanmak istemez misin? Yol parası yok öğlen yemeği yok masrafın yok. Bilgisayar başında 2 saat çalışarak ayda 4000 lira kazanmak istemez misin? Tüm bu güzel sözlerle insanın önce ruhu okşanır. Tembelliği seven miskin hali kullanılarak kişi tuzağa çekilir. İnternette bu tip haberleri sıklıkla duyarsınız. Peki, işin gerçek yüzü nedir. Yazı dizimde size bunu detaylı anlatacağım.

Kolay para kazanmak adıyla gelende forex şirketleri insanların kanına girmeye çalışır. Doların günlük nabzını takip et düştüğünde al yükseldiğinde sat paranı bir günde 10 katla derler. Köylü cahil bir kadını gösterirler. Ben ayda 4000 lira kazanıyordum der. Size şu imajı vermeye çalışırlar. Bu köylü cahil haliyle 4000 lira kazanıyorsa sen 14.000 lira kazanabilirsin demeye çalışıyorlar. O kişinin 4000 lira kazandığı filanda yoktur hani sırf sizi kandırmak için söylenir.

Paranızın bir bölümü ile forex girersiniz. Başta küçük küçük kazanırsınız. Bu kazançlar size tatlı gelir. Riske girersiniz. Bir gecede 1 saat içinde paranızın eridiğini görürsünüz. Kaybetmeyi hazmedemezsiniz. Kaybettiğiniz miktarı yerine koyabilmek için bir daha oturursunuz masaya. Kaybımı yerine koyup çekileceğim diyorsunuz.  Bir tülü kaybınızı yerine koyamıyorsunuz. Çünkü bütün sistem siz kaybedin diye dizayn edilmiştir. Kaybettikçe strese girer borçlanmaya başlarsınız. Elinizde avucunuzda ne varsa satmaya başlarsınız. Satacak bir şey bulamazsanız kredi çeker borçlanırsınız. Ta ki masaya oturacak parası kalmayıncaya kadar.

Karios İle Para Kazanma

Karios İle Para KazanmaGünümüzün en popüler para kazanma yöntemi Karios ile para kazanmadır. Bir firma evde kullanmadığınız bilgisayar hard diskini kiralayarak size ödeme yapar. Bunun için internet bağlantılı bir bilgisayarınızın olması ve hard diskinizin alanının boş olması gerekmektedir. Bugün binlerce insan bu sisteme dahil olmuştur. Şartları sağladığınız sürece günlük olarak kazançlar hesabınıza geçer. Ay sonunda paranızı toplu olarak çekebilirsiniz.

Karios sistemine para yatırarak paranızı katlayabilirsiniz. 625 liralık paketi aldığınızda günlük 5 lira hesabınıza yüklenir. Aylık 125 liradan hesap ederseniz 5.ayın sonunda paranızı amorti edip 6.ay kara geçebilirsiniz. Sistem 2 yıldır aktif haldedir.Sistemin ne kadar süre ayakta kalacağı şuan bilinmiyor. Şuan yatırım yapan para kazanıyor. Fakat sistemin ne zaman patlayacağı ne kadar mağduru olacağı şu an merak konusu haline geldi.

Şirket yöneticileri bu işe yüklü paralar yatırdığı söyleniyor. Bu sistemin batmayacağı uzun süre devam edileceği konuşuluyor. Merak edilen konulardan birisi de şudur ki bizim hard disklerde nasıl bilgiler saklanıyor. Acaba gizli ve suç teşkil edecek bilgiler saklanıyorsa ileride bu durum için başımız belaya girecek mi? O yüzden sistemde cevaplanması gereken bir çok soru var.  Bir yazar olarak sistemin kazandırdığını biliyorum ama sistemin ne zaman patlayacağını ya da başınızı belaya sokup sokmayacağını bilmiyorum. O yüzden bilinmeyenler her zaman bana ürkütücü gelmiştir. Uzak durmanızda fayda var diyorum.