Aylık arşivler: Temmuz 2018

Astropay Kart Ödemesi Nasıl Yapılır?

Astropay Kart Ödemesi Nasıl Yapılır?Astropay 2008 yılında ekonomi dünyasına bomba gibi bir giriş yaptı. Bugün kredi kartı kadar kullanımı yaygın bir evrensel ödeme sistemi haline geldi. Dünyanın neresinde olursanız olun çevrimiçi marketlerde oyun sitelerinde harcama yapmak için Astropay kart kullanabilirsiniz. Harcama yaparken kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak deşifre olmadan alışveriş yapmanıza imkan sağlar.

Astropay karta ücretsiz bir karttır. Kart aidatı, kart işletim ücreti ödemezsiniz. Kartı satın alırken sadece karta yükleyeceğiniz para kadar ödeme yaparsınız. Kart dolar bazlı çalışır. 10 dolar ile 1000 dolar arasında değişen miktarlarda kart satın alabilirsiniz. 10, 15,20, 25, 50, 100, 250, 500, 1000 şeklinde kartlar mevcuttur. Kart ömrü kartın bakiyesi bitince otomatik olarak sona erer. Kart bakiyenizi 1 yılda bitirmek zorundasınız. 1 yılın sonunda kart içinde paranız bulunsa bile iptal olacak içindeki paranız boşa gidecektir. İptal olan kartın yeniden basılması mümkün değildir.

Astropay kart firması bulup firmaya güncel Astropay fiyatlarını sorabilirsiniz. Size uygun miktarı belirleyip müşteri temsilcilerinden ödeme yapmak için banka hesap numaralarını istersiniz. Size verilen hesap numarasına kart bedelini yatırırsınız. Açıklamaya telefon numaranızı doğru biçimde girmeyi unutmayın. Yanlış girdiğiniz taktirde kodlar girdiğiniz numaraya gidecektir. Bu durum astropay kartınızın güvenilir olmasını olumsuz etkileyecektir. Astropay kart bilgileri çevrimiçi muhabbete kesinlikle verilmez. Çünkü internet korsanlarının web site konuşma kayıtlarını ele geçirme durumunda kartlar bir başkasının eline geçecektir.

Astropay kartı çevrimiçi marketlerde elektronik ödeme kabul eden tüm noktalarda kullanabilirsiniz. Ödeme yaparken elektronik kanal içinde astropay butonuna girip bilgileri doğru girip miktarı girmeniz yeterli olacaktır. Kartın onaylanması 15 saniye içinde gerçekleşir. Kart tek kullanımlık bir kart değildir. O yüzden alışveriş yaparken illa kart bedeli kadar harcamaya kendinizi zorlamayın. Harcamalarınızı güvenilir gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Astropay kart bilgisini sizden isteyen çevrimiçi marketlere kesinlikle vermeyin. Sistem tarafından otomatik onaylanan ödeme kanalı bulunan siteleri tercih edin. Şifreyi paylaşmanız durumunda kartınızın güvenilirliği düşecek bir başkası istediği zaman kartınızı harcayabilecektir. Bu durumsa siz herhangi bir hak talep edemezsiniz.

Astropay Kart Nasıl Çalışır?

Astropay Kart Nasıl Çalışır?Astropay ön ödemeli bir elektronik ödeme kanalıdır. Bu kartın kullanımı oldukça basittir. Astropay kullanabilmek için alışveriş yaptığınız çevrimiçi mağazasında ödeme yöntemi olarak astropay butonunun olması gerekir. Butona tıkladığınızda sizden pin kodu ister.

Pin kodu size verilen 16 hanedir. doğru bir şekilde 16 haneli kodunuzu girersiniz. Son kullanma tarihi ister. Astropay kart satın alma sırasında size son kullanma tarihi verilir. Son olarak cvc güvenlik kodu ister. Bu kodu da girdikten sonra harcamak istediğiniz miktarı yazarsınız. Miktarı dolar bazında yazarsınız. Bazı firmalar ödemeyi TL cinsinden isteyebilir. Astropay satan firmanıza girip kur cinsinden hesaplamayı yaptırıp size söylenen miktarı girip onaylarsınız. Onaydan 20 saniye sonra bilgilerinizin doğru olması durumunda ödemeniz onaylanır.

Astropay kartları ömürlük kartlar değildir. Ömrü 1 yıldır. Yıl sonunda kartın içinde paranız olsa bile kart otomatik olarak iptal olur. 1 yıl içinde kartın limitini tüketmeye bakmalısınız. İptal olan kartın bakiyesi yanar. Kartın yeniden basılıp çıkarılması söz konusu olamaz.

Astropay kartlarda mantık önce karta para yüklenir sonra harcama yapılır. Konturlu telefonlar gibi düşünebilirsiniz. Kesinlikle borçlanma söz konusu değildir. İnternet dünyasında paranız kadar alışveriş yaparsınız. Sonradan fatura şoku yaşamazsınız. Bilinçli bir tüketici olma konusunda astropay kullanmak son derece akıllı bir iştir.

Astropay kart şifresi kimin eline geçerse sahibi o olur. Bu bilgilerin güvenliğini sağlamak sizin görevinizdir. Bilgilerin çalınması kaybolması durumunda hiçbir astropay firması sorumluluk kabul etmez. 16 haneli pin, son kullanma tarihi ve güvenlik numarasını ele geçiren birisi kartı sizin adınıza harcayabilir. Bu kişinin bulunması da imkansızdır.

Astropay kart bugün dünyada bir çok popüler internet sitesinde kullanılmaktadır. Elektronik ödeme başlığı altında yer alır. Ödemeler sistemde anlık olarak onaylanır. Kart bilgilerini doğru girdiğinizde ödeme dolar bazlı yada sisteme tl olarak kayıt olduysanız tl cinsinden yansır.

Astropay kart kullanmak güvenlidir. Güvenli işini hakkıyla yapan bir firma bulursanız internet dünyasında rahat alışveriş yapabilirsiniz. Dikkatli olmanız şifrenizi birisi ile paylaşmamanız durumunda dolandırılmanız imkansızdır.

Astropay Kart Firmaları

Astropay Kart Firmaları2008 yılında alışveriş piyasasına giren Astropay bugün dünyanın en çok tercih edilen evrensel ön ödemeli sistemi haline geldi. Bugün dünyanın birçok ülkesinde binlerce Astropay kart satan firma var. Bu firmaların yanında bu sistemi kullanarak insanları dolandırmak isteyen bir çok paravan firmalar kuruldu. Bu firmalar ödeme aldıktan sonra size ön ödemeli kartı vermezler. Bu yüzden firma seçerken çok dikkat etmek gerekir. Güvenlik açığı olan geçmişi olmayan bilmediğiniz firmalardan uzak durmalısınız.

Astropay kart firmaları kart satarken aldığı komisyon miktarına bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bir firmada 10 dolarlık kart 43 lira iken bir başka firmada bu 42 lira olabilir. Dolar kurunun 3,7 lira olduğu bir günde 10 dolarlık kartın 36 lira olması söz konusu değildir. Bu fiyatı veren firmalar güvenilir firma değildir. Muhtemelen ödeme yaptıktan sonra size yanlış dijital şifre vereceklerdir ya da hiçbir şifre verilmeyecektir.

Astropay kart firmaları ile alışveriş yaparken çok dikkatli olmalısınız. Kişisel bilgilerinizi kesinlikle vermeyin. Özellikle kredi kartı bilginizi kesinlikle vermeyin. Kodun müşteri temsilcisi aracılığı ile verilmesini istemeyin. Bu teklifi kendinizde yapmayın. Çünkü internet dünyasında kodunuz bir başkasının eline geçebilir. Bu durumda kodunuz bir başkası tarafından harcanır siz de bir hak iddia edemezsiniz. En güvenilir yöntem ödeme yaparken açıklama kısmına yazdığınız telefon numaranıza kodun gelmesidir. Bugün profesyonel çalışan firmalar bu şekilde hizmet vermektedir.

Astropay kart aldıktan sonra aldığınız kodu saklamalısınız. Birçok firma gün sonunda bütün bilgileri siler. Tekrar bağlandığınızda size kodu göndermeyebilirler. Dijital rakamlarınızı iyi muhafaza etmelisiniz. Bu kod sizin paranızdır. Kaybetmeniz ve çaldırmanız durumunda firma bunu karşılamayacaktır. Firma size kodu ilettiği anda kodu datasından siler. Bir kodu farklı 2 kişiye satmaları söz konusu değildir. Bu yüzden firma seçerken çok dikkat etmek gerekir. Güvenlik açığı bulunan yeni firmalara itibar etmeyin.

Astropay ile alışveriş yapmak çok kolay hale geldi. Ödemeler anlık olarak onaylanır. Kartlar 1 yıl sonunda kimseyle muhatap olmadan kendiliğinden kapanır. Bu sürede kartın bakiyesini harcamanız gerekir.