Astropay Kart Nasıl Çalışır?

Astropay Kart Nasıl Çalışır?Astropay ön ödemeli bir elektronik ödeme kanalıdır. Bu kartın kullanımı oldukça basittir. Astropay kullanabilmek için alışveriş yaptığınız çevrimiçi mağazasında ödeme yöntemi olarak astropay butonunun olması gerekir. Butona tıkladığınızda sizden pin kodu ister.

Pin kodu size verilen 16 hanedir. doğru bir şekilde 16 haneli kodunuzu girersiniz. Son kullanma tarihi ister. Astropay kart satın alma sırasında size son kullanma tarihi verilir. Son olarak cvc güvenlik kodu ister. Bu kodu da girdikten sonra harcamak istediğiniz miktarı yazarsınız. Miktarı dolar bazında yazarsınız. Bazı firmalar ödemeyi TL cinsinden isteyebilir. Astropay satan firmanıza girip kur cinsinden hesaplamayı yaptırıp size söylenen miktarı girip onaylarsınız. Onaydan 20 saniye sonra bilgilerinizin doğru olması durumunda ödemeniz onaylanır.

Astropay kartları ömürlük kartlar değildir. Ömrü 1 yıldır. Yıl sonunda kartın içinde paranız olsa bile kart otomatik olarak iptal olur. 1 yıl içinde kartın limitini tüketmeye bakmalısınız. İptal olan kartın bakiyesi yanar. Kartın yeniden basılıp çıkarılması söz konusu olamaz.

Astropay kartlarda mantık önce karta para yüklenir sonra harcama yapılır. Konturlu telefonlar gibi düşünebilirsiniz. Kesinlikle borçlanma söz konusu değildir. İnternet dünyasında paranız kadar alışveriş yaparsınız. Sonradan fatura şoku yaşamazsınız. Bilinçli bir tüketici olma konusunda astropay kullanmak son derece akıllı bir iştir.

Astropay kart şifresi kimin eline geçerse sahibi o olur. Bu bilgilerin güvenliğini sağlamak sizin görevinizdir. Bilgilerin çalınması kaybolması durumunda hiçbir astropay firması sorumluluk kabul etmez. 16 haneli pin, son kullanma tarihi ve güvenlik numarasını ele geçiren birisi kartı sizin adınıza harcayabilir. Bu kişinin bulunması da imkansızdır.

Astropay kart bugün dünyada bir çok popüler internet sitesinde kullanılmaktadır. Elektronik ödeme başlığı altında yer alır. Ödemeler sistemde anlık olarak onaylanır. Kart bilgilerini doğru girdiğinizde ödeme dolar bazlı yada sisteme tl olarak kayıt olduysanız tl cinsinden yansır.

Astropay kart kullanmak güvenlidir. Güvenli işini hakkıyla yapan bir firma bulursanız internet dünyasında rahat alışveriş yapabilirsiniz. Dikkatli olmanız şifrenizi birisi ile paylaşmamanız durumunda dolandırılmanız imkansızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir