Birikim Yapma Teknikleri

Birikim Yapma TeknikleriGünümüz insanının en çok yakındığı konulardan birisi birikim yapamama sıkıntısıdır. Birçok insan çok ciddi kazançlar elde etmesine rağmen birikim yapmada zorlanmaktadır. Paramı biriktirip krediye bulaşmadan ev araba alacam düşüncesi çoğu zaman hüsranla sonuçlanmaktadır. Kişi kredi çekmeden maalesef ev araba sahibi olamamaktadır. Birikim yapmak istiyorsanız şu tavsiyelere mutlaka uymalısınız.

1-Günlere girmek: Kadınlar kendi aralarında gün yapıp bu günlerde ev sahibine belirlenen miktarda para verilir. Böylece sırası kendine gelen kişinin eline toplu para geçmiş olur. Günümüzde altın günü olarak bilinen bu günler birikim yapmak için çok ideal yöntemdir.

2-Kumbara kullanmak: Kumbara kullanımı günümüzde önemini kaybetti. Oysaki elimize geçen fazla paraları her gün kumbaraya atar ay sonunda biriken parayı tümlerdik. Kumbara kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz.

3-Tasarruf önlemleri almak: Gereksiz harcamaları kısmak, boşa yanan elektrik su ve tüpü kapatmak, eve ısı yalıtım koymak gibi bir çok tasarruf önlemi cebimizden yüksek miktarda faturaların çıkmasını engeller.

4-Harcarken kazanmak: pazarlık yapmak, ürünü uygun fiyattan almak, indirimleri takip etmek harcarken para kazanmamızı sağlar. Parayı dikkatli bir biçimde harcamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir