Romatizma ve Tedavisi

Romatizma ve TedavisiRomatizma genellikle eklem,kas ve sinir sistemini etkiler. Romatizma ağrıları vücudun her bölgesinde aktif olarak görülebilir. Halk arasında romatizma ağrılarına yel denilmektedir. Şişmanlık, hormon dengesizliği, kalp yetmezliği, beslenmede görülen dengesizlik, mide ve bağırsak bozuklukları, çürüyen dişler, sinüzit, bademcik iltihapları ve yaşlılık romatizmayı hızlandıran etmenlerin başında gelir.

Romatizmada soğuk ve rutubet oldukça önemli rol oynar. Romatizmalı yerlerde şiddetli ağrı, yanma ve üşütme şişlik durumları görülür. Romatizma ağrıları bazen dayanılmaz boyuta ulaşabilir. Kişi hareket etmede güçlükler yaşayabilir. Tedavi edilmeyen romatizma rahatsızlığı kalp kapağı hastalığına yada farklı hastalıklara kapı açabilir.

3 çeşit romatizma vardır.
1- Akut eklem romatizması
2- Romatoid artrit
3- Dejeneratif romatizma

Romatizma tedavisi için 4 bardak suya 3 tane kabuğu soyulmamış elme doğranır. Karışım 15 dakika kaynatılıp süzülür. Karışım yemekten sonra 1 çay bardağı içilir. Romatizma konusunda mutlaka uzman desteği ve görüşü alınmalıdır. Bu konuda test edilmeyen kulaktan dolma bilgilere itimat edilmelidir. İlaçlar doktor kontrolünde alınmalı bilinmeyen karışımlar tüketilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir