Tüketici Çılgınlığı Başladı

Tüketici Çılgınlığı BaşladıTelefonun yok mu git bir mağazaya 24 ay taksitle akıllı telefon al parasını taksit taksit yavaş yavaş ödersin dert etme borç yiğidin kamçısıdır sen telefonun en iyisini en güzelini hak ediyorsun Hasan bile iphone kullanıyor senin neyin eksik alamayacak mısın bir telefon?  Toplumda ciddi bir tüketici çılgınlığı başladı Allah sonumuzu hayırlı eylesin.

Tüketim çılgınlığı insanlarımızı gittikçe fakirleştirmekte teknolojinin kölesi haline getirmeye başladı bugün ilkokul sıralarındaki çocukların elinde 2000 liralık akıllı telefonlar var tüm bu lüks yaşamla kendi sonumuzu kendimiz hazırlıyoruz farkında değiliz asgari ücretle çalışan birisinin cebinde 3000 liralık telefon taşımasını doğru bulmuyorum ciddi ekonomik sıkıntılar çektiğine dem vurup parasızlık yüzünden evlenemediğini söyleyip cebinde 3000 liralık telefon ve Malboro sigarası ile dertlenen insanları gördükçe insanların içinde bulunduğu çelişkili yaşamı daha iyi anlıyorum.

Harcamalar ihtiyaçlara göre olmalıdır lüks harcamalar ve ölçüsüz harcamalar bizi felakete sürükler taksit taksit öderim zorlanmadan düşüncesini kafanızdan çıkarmalısınız. Paranız varsa köşede birikmiş size aitse gidin en güzelini alın harcayın gönül rahatlığı ile ama sizin olmayan daha kazanmadığınız parayı kredi kartı ile harcamayın unutmayın kredi kartındaki kullanılabilir limit sizin olan paranız değil bankaya borçlanabileceğiniz miktardır aldığınız bu parayı faiz ödeyerek alacağınızı unutmayın.

Ölümlü kazalı bir dünyadayız. Yarının ne olacağını bilemeyiz. O yüzden yarının kazancını bugünden harcamak doğru değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir